Čím zlepšit pracovní prostředí

Necítíte se v práci v pohodě? Chybí vám tam něco? Nechodíte do své kanceláře rádi? Přestaňte se vymlouvat a zkuste s tím něco udělat. Stačí změnit několik detailů, abyste se ve vaší kanceláři začali cítit mnohem lépe.

květina na stole

Zeptejte se na názor vedení

Váš zaměstnavatel by byl pravděpodobně nejradši, kdybyste ve své kanceláři seděli u prázdného stolu a mezi holými zdmi. V některých firmách je dokonce stanoven zákaz květin, fotografií a jiných osobních věcí v kanceláři. Ale co když vedení řeknete, že se díky tomu zvedne vaše produktivita? Podložit toto tvrzení výzkumem, který nedávno zveřejnil americký časopis Forbes, se přímo nabízí.
konferenční místnost

Nechte promluvit vaši osobnost

Pokud máte ze shora zelenou, můžete se pustit do realizace vašeho nápadu. Rozesaďte květiny, které doma máte, a vezměte nějaké do práce. Když k tomu budete v kanceláři častěji větrat, je zaručené, že se vám bude pracovat lépe. Také nerušivá dekorace by vaši kancelář mohla velmi zútulnit. Hlavně se nejprve zeptejte na názor i svých kolegů. Na zlepšení pracovního prostředí byste měli pracovat společně. Potom se můžete zaměřit na pracovní plochu, která patří pouze vám – obvykle váš stůl a počítač.
otevřená kancelář

Něco malého, na čem vám záleží

Do práce chodíte hlavně pracovat. Proto personalizaci svého pracoviště nepřehánějte. Stačí jedna nebo dvě maličkosti, které vám zlepší den. Zarámovaná fotka rodiny, květina či obrázek od vašich dětí. Mít na své pracovní ploše nános osobních věcí nepotěší ani vás, ani vaše vedení. Pokud navíc pracujete v otevřené kanceláři, vaše kolegy mohou takové věci vyrušovat a mohou kvůli nim ztrácet koncentraci. Proto při předělávání vaší pracovní plochy myslete i na ně.

Svůj pracovní počítač můžete oživit například samolepkou, která je na počítač přímo dělána. Také je hezké mít v práci věci, které dodají dobrou náladu. Dobrou volbou může být třeba diář s citáty nebo zamyšleními na každý den.

About the author