Nad strachem se dá zvítězit

Nejčastěji se setkáváte s názvem fobie. Má skutečně mnoho různých podob, ale přesto na každou existuje řešení, jak nad ní zvítězit. Mnohdy je to běh na dlouhou trať, ale přece jenom jsou jisté postupy, jak se od ní osvobodit. Pokud zrovna vaším problémem je agorafobie, což je velmi úzkostná porucha, tak není na místě odkládat odbornou konzultaci. Psycholog Praha posoudí závažnost celé situace a podle rozsahu pomůže jedincům k úspěšnému zdolání.

psycholobie

Co vlastně agorafobie je?

Tato porucha je specifická v tom, že lidé, kteří jí trpí, tak mívají strach z otevřeného prostranství. Také se může objevit při samotě nebo na místě, kde se vyskytuje zase pro změnu hodně lidí.

  • Dopravní prostředky, ale i výtah, pohyblivé schody nebo dokonce chodníky mohou být velkým problémem.
  • Nákupy jsou pro někoho velkou radostí, ale pro jiného je to hotové trauma a v tomto případu zejména obchodní domy nebudou tím pravým místem.
  • Bohužel i hřiště, lesy, nádraží nebo široké ulice či tunely, podchody a podobná místa znamenají problém.
  • Restaurace a výborná večeře? To zní lákavě, ale ne pro někoho, kdo trpí agorafobií.

Možností, kde se může úzkostný stav projevit je daleko více a jedno je jisté, že pomoci může jen odborník jako je psychoterapeut Praha.

psychoterapie

Je nutné začít s odpovídající léčbou

Psychoterapie se v tomto případě doporučuje podpořit vhodnými antidepresivy. Tyto psychofarmaka pomohou jedinci změnit způsob myšlení a překonávat krok za krokem tuto problematiku. Psychologist Prague samozřejmě stanoví a doporučí vhodnou léčbu nejen v podobě pilulek, ale i konzultací, které velmi pomáhají ovlivnit psychickou stránku. Pokud se bude jednat o mírný průběh agorafobie, poté lze problematiku zvládnout i bez léků. Určitě není radno podceňovat řádné vysvětlení, proč se tento stav objevuje a postupně i učit zvládat tyto úzkostné stavy překonávat. Díky psychoterapii je zde naděje pro každého, kdo trpí těmito úzkostnými stavy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the author