Odpověď není daleko

Nejlepší je si o daných lůžkovinách něco zjistit, možná budete překvapeni, co vám vlastně výrobce doporučí. Mezi totiž nejoblíbenější patří péřové přikrývky, které jsou plněny husím peřím. Navíc o nezávadnosti vypovídá certifikace. Díky tomu má uživatel jistotu, že tyto lůžkoviny splňují veškeré náročné normy EN. Proč vlastně tyto peřiny a péřové polštáře jsou tak efektivní a poskytují komfort? Většinou si totiž každý spojí péřové komplety s těžkou a velkou duchnou, kterou ještě mívali naši předkové. Jenomže je třeba si uvědomit, že pokrok se nedá zastavit a vše směřuje k lepšímu.

polštář s dekou

Výhody peří:

  • Je lehké, vzdušné a jedná se o přírodní materiál.
  • Alergici se nemusí obávat zdravotních komplikací, jelikož je vše ošetřeno tak, aby prachové peří nevyvolávalo žádné reakce.
  • izolační schopnosti a s podobnými náplněmi se můžete rovněž setkat u jiných péřových produktů, například jako jsou spacáky, zimní bundy a další.
  • Výplň sypkoviny, která je 100% bavlna, se poté velmi snadno přizpůsobí křivkám těla a jedinec tak může skvěle odpočívat, aniž by se probudil rozlámaný či nevyspalý.
  • Také je to znát na samotné hmotnosti přikrývky, která ve většině případů nepřesahuje 2 kg.

Více druhů, více možností

Český výrobce lůžkovin nepřichází jen s ojedinělou nabídkou. Zakoupit si lze různé velikosti, ale i složení peří, které v nejzákladnější klasické verzi je v poměru: 20% husího prachového peří a 80% jemného husího peří. Tento druh péřového kompletu se dá používat celoročně. V zimě pěkně zahřeje a v létě se postará o přijatelnou teplotu.

ložní komplety

Cenová relace je dosažitelná

V první řadě je třeba si uvědomit, že se jedná o investici do zdraví. Pokud se totiž kvalitně a dostatečně vyspíte, poté budete mít dostatek síly bojovat proti stresu a celkově nebudete ovlivněni únavou. Poté se dá těžko měřit finanční hodnota. Nicméně je třeba zdůraznit, že je velkou prioritou životnost péřových přikrývek, tudíž investice do nákupu se vrátí brzo a trvá v řádu desítek let, což je již dostatečný argument, proč se zaměřit na tuto nabídku.

About the author