Stane se Bitcoin světovou uznávanou měnou?

Česká republika je v tomto směru poněkud konzervativní. U nás se bitcoinem téměř neplatí, zřejmě proto, že lidé nemají k tomuto fenoménu důvěru.  V České republice začala digitální kryptoměnu používat společnost HOME Hunters. Považuje totiž bezhotovostní platební styk za budoucnost „světového oběživa“ a tato svérázná měna tomu výrazně nahrává. Mnozí lidé ale varují před zrušením finanční hotovosti, neboť by se tím údajně otevřely brány počítačovému zločinu. Spravovat veškerou hotovost na bankovním účtu výhradně elektronicky je přece jen riskantní, i když Vám bude kdokoli „fiktivně“ zaručovat naprostou bezpečnost bankovního konta.
kryptoměna bitcoin

Kryptoměnami se ve světě dnes platí poměrně běžně

Záleží ovšem na lidech, jak se k tomu postaví, zda si rizika uvědomí, anebo zda budou bezhlavě využívat výhody plateb krypto-transakčních. A ty jsou pro někoho opravdu lákavé. Převod měny je téměř okamžitý, není třeba čekat několik dnů na potvrzení transakce, což je běžné v případě doručení platby na účet. Navíc není třeba nosit u sebe hotovost a lidé jsou tak chráněni před kapsáři na ulici. Další předností těchto speciálních měnových jednotek je přehledná evidence. Ta pochopitelně odpovídá i babišovským podmínkám zavádění EET, a týká se to dokonce i realit. Vše bude veřejně dostupné a viditelné, ale musíme si uvědomit, že záleží na přístupových právech, kdo, a jaké informace bude smět vidět.
bitcoin v mobilu

Specifické platidlo při nákupu nemovitosti

Společnost HOME Hunters se vyjadřuje i k novým možnostem plateb při nákupu nemovitostí skrze kryptoměnu. Mělo by dojít, a v podstatě k nim dochází v podobě zkušebních projektů, k vytvoření chytrých kontraktů, což budou tzv. automatizované úschovy. Ty nahradí postupně všechny klasické finanční advokátní a notářské úschovy, přičemž samotná transakce bude obsahovat všechny potřebné údaje k vyplacení.
V roce 2017 již Japonsko potvrdilo platnost bitcoinu jako oficiální měny a dá se předpokládat, že jej budou následovat další země. První výrazný krok k používání kryptoměny je tedy již za námi a měli byste také vědět, že objem transakcí těchto svérázných platidel je v současné době již zhruba 165 miliard dolarů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the author