Jak fungují FX opce u IQ Option

Broker IQ Option patřil dlouhou dobu k nejvyhledávanějším brokerům pro binární opce na českém trhu. Se zákazem binárních opcí pro drobné investory, který v roce 2018 nařídil Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA), se ovšem hodně věcí změnilo. Poptávka po binárních opcích dramaticky klesla a broker tak musel svoji nabídku od základu přestavět.

Dnes už IQ Opton binární opce nenabízí. Místo toho mohou jeho klienti obchodovat rozdílové smlouvy na měny (forex), akcie, komodity, ETF a kryptoměny. Přesto se broker opčních kontraktů úplně nevzdal. Představil totiž takzvané FX opce, které v mnoha ohledech vychází právě z populárních binárních opcí.

obchod s akciemi

Jak fungují FX opce?

Při obchodování FX opcí se nastavuje celkem pět různých parametrů. V první řadě je to měnový pár, o jehož ceně chce spekulovat, a velikost vlastní investice. V druhém kroku zvolíte čas exspirace, který značí okamžik, kdy dojde k ukončení opce a k vyúčtování zisku nebo ztráty. Následně si musí zvolit směr obchodu, tedy zda očekává růst ceny (HIGHER) nebo pokles ceny (LOWER). Poslední parametr je cílová cena (strike price), což je prakticky jediná novinka. Strike price je cena, za kterou chcete opci prodat při exspiraci. Profit se vypočítá podle toho, jak daleko je cena při exspiraci od vstupní ceny a od zvolené strike price.
Strike price slouží k tomu, aby mohl obchodník lépe regulovat míru rizika. Zvolíte-li vzdálený strike price, pak je vysoké nejen riziko, ale také zisk v případě úspěšné transakce. Výhodou je, že už při nastavování strike price vidíte ukazatel ztráty/zisku.

grad na monitoru

Maximální zisk při obchodování FX opcí u IQ Option

Zatímco u binárních opcí byl maximální zisk nějakých 90 %, u FX opcí žádný limit neexistuje. Mohou to být i stovky procent. Dosáhnout vysokého zisku je ale složitější, zejména u krátkodobých obchodů. FX opce jsou určitě komplikovanější než binární opce, což je o důvod víc, proč si FX opce vyzkoušet nejprve pomocí demo účtu. Dobrou zprávou je, že demo účet u brokera IQ Option, na kterém princip FX opcí velmi rychle pochopíte, je časově neomezený a bezplatný.

About the author