Konopný olej: skvělý na vaření i jako pomocník na pleť

Jen málokdo by neznal olivový, slunečnicový nebo kokosový olej. Ten konopný se ale většině z nás v kuchyni nevyskytuje a to je možná chyba, je skvělý v kuchyni i v péči o pleť. Konopný olej je možné považovat za jeden z nekvalitnějších vůbec. Pojďte si o něm přečíst více v následujícím článku.

Péče o pleť

O konopném oleji toho bylo napsáno již mnoho a to zvláště v posledních letech, kdy se těší velké oblibě. Pro spoustu lidí je ale stále velkou neznámou. Přitom se jedná o všestranný produkt, který by vám rozhodně v kuchyni neměl chybět. Zastudena lisovaný konopný olej má totiž charakteristickou oříškovou vůni i chuť. Ta dává pokrmům netradiční a exotický nádech, který jistě uvítáte. Zároveň se ale jedná o skvělého pomocníka i v péči o pleť. Můžete se s ním odlíčit nebo účinně bojovat s akné či ekzémem. Zdá se vám, že toho zvládne jeden olej nějak moc? A to přitom ještě nevíte, že má i příznivé účinky na lidský organismus.

Získávání konopného oleje
Konopný olej se získává z konopí setého, kterému se též někdy přezdívá technické konopí a to konkrétně z jeho semen. Nemusíte se vak bát, že po konzumaci by se u vás projevili halucinogenní účinky vlivem přítomnosti THC. To je totiž obsaženo hlavně v zelených částech rostliny. Technické konopí navíc obsahuje jen zanedbatelné množství THC, uvádí se přibližně 0,3%. Pro porovnání, konopí indické, ze kterého se marihuana skutečně připravuje, obsahuje přibližně 30% THC. Nemusíte se tak bát, pokrmy s konopným olejem například naservírovat dětem.

List konopí

Pokud už se budete v obchodě po konopném oleji poohlížet, určitě vsaďte na zastudena lisovaný produkt. Rafinací totiž olej ztrácí většinu pro tělo prospěšných látek.

Pomocník v boji za krásnější pletí
Došel vám oblíbený produkt na odlíčení nebo hledáte pomocníka v boji s akné, ekzémem nebo lupénkou? To vše dokáže konopný olej.

About the author