Zdravý Lifestyle vám může ušetřit roky života

Pokud jíte ve spěchu stravu z rychlého občerstvení, koledujete si o obezitu, cukrovku a další onemocnění, která vám mohou zkomplikovat, a dokonce zkrátit život. Když se řekne zdravá strava, mnoho lidí si představí samé obilí a další potraviny, které jim určitě chutnat nebudou. Přitom když si o zdravé stravě zjistíme pár bližších informací, dozvíme se, že i třeba svíčková se dá uvařit tak, aby nám chutnala, ale zároveň jsme po ní nepřibírali a nekonzumovali tuky a cukry, které nepotřebujeme.
Činky a ovoce
V současné době také vychází na trh velká spousta zdravých kuchařek i s obrázky. Jídla přitom často nejsou nikterak složitá a dají se připravit za pár minut, není to tedy tak, že pokud chceme zdravě jíst, musíme trávit dvě hodiny denně přípravou jídla na další den. A pokud jste z těch, kdo nemá čas nebo chuť cokoliv vařit nebo připravovat, existují další cesty, jak se stravovat zdravě. Můžeme zajít do zdravého bistra, nakoupit si potraviny v obchodě zaměřeném na zdravé stravování nebo zajít do obyčejného supermarketu, kde také nalezneme spoustu potravin, které nám budou prospěšné. Také existuje stále více společností nabízejících krabičkové diety. Tato dieta (nebo zdravé stravování) spočívá v tom, že si objednáte jídlo podle toho, zda chcete hubnout nebo se jenom zdravě stravovat. Stačí si zvolit správný počet kilojoulů na den.
Miska s vločkami
Pokud chceme hubnout, měli bychom mít příjem o něco málo nižší, než je náš výdej. Abychom nepřibírali, stačí, když se příjem bude rovnat výdeji. Firma nám potom bude vozit jídlo na každý den tak, jak jsme si ho objednali. Můžeme si přitom objednat jídlo jen na pracovní dny, ale některé společnosti vozí jídlo i na sobotu nebo na celý víkend. Je pravda, že toto stravování nám vyjde finančně trochu dráž, než kdybychom si jídla připravovali sami. Musíme si ale porovnat, kolik času denně ušetříme tím, že nebudeme muset vařit a umývat nádobí.

About the author