Jak správně vybírat plavky?

dámské plavky

Chlapi to mají v tomto mnohem jednodušší a pánské plavky si vyberou rychleji. Pro ženy to je však první pravidlo znát typ svého těla, abyste věděli, který styl plavek je pro vás nejvhodnější. Častou chybou, kterou mnohé dámy dělají je, že si koupí plavky, které úžasně vypadaly na známé osobnosti a oni je chtějí také. Nejdůležitější tedy je znát tvar svého těla. Jaké typy tedy známe?

Tvar přesýpacích hodin (známý jako tvar X):

Mít postavu přesýpacích hodin znamená, že poprsí a boky mají téměř stejnou šířku a výrazně menší pás. Pokud máte postavu přesýpacích hodin, máte štěstí, protože téměř všechny plavky na vás budou vypadat skvěle.

Tvar hrušky (známý jako trojúhelník):

Tvar hrušky je definován tím, že má širší boky jako pás a poprsí. Dámy s tělem ve tvaru hrušky by se měly držet jednodílných plavek. Pokud sáhnete po dvoudílných bikinách, vybírejte si tmavší barvy na spodní části a jasnější barvy na vrchní části.

Tvar jablka (známý jako tvar V nebo obrácený trojúhelník):

Pokud je váš pás podstatně širší než vaše boky a téměř stejně široký jako vaše poprsí, pak máte tvar jablka. Dobrým tipem je vybrat si model s vysoce řezanými kalhotkami, který by měl pomoci posunout pozornost od břicha na vaše nohy.

Obdélníkový tvar:

Tento typ těla je bez výrazného rozdílu mezi pasem, boky a poprsím. Hledejte jednodílné nebo dvoudílné plavky s detaily kolem pasu.

Oválný tvar (známý jako kulatý tvar):

Dámy s tímto tvarem těla mají obvykle průměrné nebo velké poprsí, velké boky a méně viditelný nebo nedefinovaný pás. Oválné typy těla vypadají skvěle v plavkách, které zvýrazňují váš pas.
Ať už máte jakýkoliv typ postavy, je důležité, abyste na sobě neustále makali a cvičili. Pokud nevíte, jak začít, tak si zkuste koupit něco motivační jako například nové legíny nebo tenisky. Nikdo nechce v nových plavkách přece vypadat špatně!

About the author