Misky na klíčení představují jednoduchý a praktický způsob

Dříve se klíčila semínka jedinou reálnou možností, tj. použití nádoby a buničité vaty. Jenže tato metoda není zrovna efektivní. Mnohdy semínka ani nevzešla či byla napadena plísní. Dnes jsou k dostání speciální misky na klíčení, které eliminují možnost vzniku plísně a mají mnoho výhod. Neopomenutelným faktem je, že i díky tomu poté klíčky chutnají lépe, jsou více křupavější.

klíček řeřichy

Co lze klíčit a jak poté využít?

Jakákoliv semena, zejména luštěniny, jsou ideální, ale také lze zkusit obiloviny či semena zeleniny. Je důležité, aby semena byla celá a nepoškozená. Nikdy nepoužívejte semena, která jsou určená pro běžné pěstování na záhonech.

Čerstvé klíčky jsou ideální do salátu, do pomazánky, do tvarohu či jogurtu, stejně tak jsou i vhodnou ingrediencí do smoothie nápoje či dát na pečivo. Lze je však konzumovat i samostatně. V rámci tepelné úpravy, tj. při použití do polévky, omáčky apod., již ztrácejí část důležitých živin. V čerstvém stavu obsahují největší množství důležitých látek, minerálních i stopových prvků a rovněž i vitamíny a antioxidanty.

rozvoj klíčků

Efektivní pomocník pro domácí klíčení

Misky na klíčení poskytnou bezproblémový a snadný způsob. Doma si tak můžete připravit během pár dní velmi chutné, křupavé a nutričně bohaté klíčky. Jedná se o nádobu, která se skládá z několika částí. Tím tak umožňuje klíčení v několika fázích, čímž je zajištěn neustálý přísun čerstvých klíčků ke konzumaci.

Předností však je naprostá eliminace výskytu plísně apod. Při pravidelném propláchnutí semen a zajištění potřebné vláhy, odtéká přebytečná voda, která končí ve spodní části nádoby. Je reálné použít libovolný počet misek v rámci kompletní sady. Garance vhodného výrobku, který je z kvalitního a zdravotně nezávadného materiálu. Zaujme i svým moderním designem.

Neopomenutelnou výhodou je i to, že kompletní sada neboli celá nádoba nezabere mnoho místa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the author