Skoncujte s plnými schránkami!

Snad každý zná pocit, kdy se snažíte odeslat email s přílohou, ale hned po zmáčknutí tlačítka „odeslat“ nastane problém. Přiložený soubor se do emailu nevleze, nebo vy či příjemce máte plnou poštovní schránku. Nastalý problém je třeba vyřešit.
Nejobvyklejší řešení je třízení souborů. V lepším případě nám schránka sama nabídne, zda chceme odesílané soubory zmenšit (snížit jejich kvalitu), či nikoliv. Za předpokladu že chceme, se nám již většinou vleze k emailu příloha celá, nicméně na úkor kvality.
letící obálka
Ve druhém, horším, případě, musíme jednotlivé soubory samy projít a některé vymazat. Poslední, zato nejčastěji volenou variantou je odeslání potřebných dokumentů na část. Nicméně ani jedna z těchto variant nám nepomůže, má-li osoba, které chceme dokumenty doručit, plnou schránku.
Jak tedy problém vyřešit? V dnešní době existuje mnoho možností. Nejčastější (a zároveň i nejlepší), je využít služeb externích úložišť. Ty fungují tak, že na ně nahrajete všechny soubory a příjemci zašlete pouze odkaz na vyzvednutí. Tyto soubory mohou být různě zaheslovány, nebo omezeny počtem stáhnutím.
Nejpoužívanější službou v České republice je Ulozto. I přes to že se jedná o kvalitní službu, k těmto účelům není vytvořena a nedoporučujeme ji používat. Soubory často nebývají šifrovány a mohou být snadno zneužity.
Mezi světoznámé stránky, které nabízejí kvalitní a bezpečné služby tohoto rázu patří Firefox Send, MyAirBridge, Whisp a mnohé další. Mezi české pak Úschovna a Letecká pošta.
notebook s otevřeným emailem
V první řadě je nutné zmínit, že české služby jsou pouze ukázkou, jak by taková služba fungovat neměla. V porovnání se svými zahraničními „bratry“ hodně zaostávají. Služba Úschovna by byla dobrá. Jedná se o celkem kvalitní službu s českým rozhraním, má však jednu obrovskou chybu – chybí šifrování. To chybí jak u samotné stránky, tak i u odesílaných dat. Jestliže se tedy rozhodnete pro tyto služby, určitě neposílejte žádná soubory, které jsou osobní či citlivé.
Budete-li využívat některé ze zmíněných služeb, vaše schránka se vám již nikdy nezaplní!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the author