Technika běhu

Možná, že právě vy patříte mezi běžecké začátečníky, kteří běhají pro radost, a proto, že je to baví. Běh je skvělý sport, při kterém dochází ke zpevnění celého těla a úbytku tělesného tuku. Je dobré ho kombinovat i s posilovací částí, abychom docílili krásného, štíhlého, zdravého a zpevněného těla. Ovšem ani u běhu bychom neměli zapomínat na správnou techniku. Před každým během bychom se měli pořádně protáhnout, aby naše tělo bylo připraveno na fyzickou aktivitu, a aby nedošlo ke zbytečným poraněním, jako je třeba natažený sval. Po pořádném protažení a strečinku se můžeme podívat na samotný běh.
nohy v pohybu

· 1. Úsměv.Pamatujte, že běháte kvůli sobě. Vaše tělo vám za to jednou určitě poděkuje a celý život vám to bude vracet. Takže nasaďte úsměv, obujte boty a jdeme běhat!

· 2. Rovná záda.Při běhu je důležité mít rovná záda. Nehrbit se, nepředklánět se, nezaklánět se, ale být krásně narovnaná. Všichni s tím v dnešní době máme problém, a proto je důležité na to nezapomínat a i při normální chůzi být vyprsená a mít rovná záda. Platí to pro všechny, ale obzvlášť pro ty, kteří pracují v kanceláři a celé dny se hrbí u počítače.

· 3. Pravidelné dýchání.Tento bod je při běhu asi nejdůležitější. Pokud neběháte poprvé, ale už s během máte nějaké zkušenosti, tak si můžete vzpomenout na své začátky, kdy jste dýchali špatně a nepravidelně, načež vás píchalo v boku. Určitě jsme si tím prošli všichni a kdo ne, tak o nic nepřišel. Každopádně je důležité se zhluboka nadechovat nosem a následně hluboký výdech pusou. Nádech, výdech. Ze začátku je dobré se na to soustředit, postupem času už to budete dělat automaticky.

mističky na ingredience

· 4. Uvolněné ruce.Nemějte ruce v sevřené v pěst, ale uvolněte je. Uvidíte, že se vám hned bude lépe běhat a vaše výsledky budou lepší!

· 5. Jídelníček.Jak všichni už určitě dobře víte, zdravá strava a pestrý jídelníček jdou s rukou v ruce se sportem. Nikdy nedosáhnete vysněných výsledků každodenním několikakilometrovým během, když se pak doma nadlábnete „mekáčem“.

Pokud s během teprve začínáte, rozhodně to nepřehánějte a nedávejte si zbytečně vysoké cíle. Nemůžete po svém tělu při prvním běhu chtít, aby uběhlo 10 km bez přestávky. Jděte na to hezky pomalu a nevzdávejte to hned po prvním kilometru.

About the author