Terasa nebo zimní zahrada?

V současné době je velmi žádaná u nových rodinných domů terasa. Jelikož už nově projektované rodinné domy mají v projektu venkovní posezení. Dále taky jsou velmi oblíbený zimní zahrady. Ty nám zas vyhoví v tom, že nám prodlouží léto a můžeme posedět venku i za špatného počasí. Co je tedy lepší? Terasa nebo zimní zahrada?

terasa u domu

Terasa
Co se týče terasy, ta je více snadná na realizaci. Má jednodušší konstrukci, než co se týče zimní zahrady. Jde totiž jen o otevřenou konstrukci, která je pak jen zastřešená. Nejvíce se používá struktura tvořená dřevěnými sloupky, nejčastěji v rozích a ty pak mají udržet střechu. Jestliže chcete jen obyčejnou terasu, ta vás ochrání jen před deštěm a horším počasím, před zimou a větrem ne. Posezení na terase v letních časech si můžete zpříjemnit například grilováním a se sklenkou vína. Pak až se zatmí, můžete třebas pozorovat hvězdy a udělat si pěknou romantiku.

zimní zahrada

Zimní zahrada
Často se označuje jako místo mimo dispozici hlavního domu. Jedná se nejčastěji o uzavřenou konstrukci, která má nejčastěji skleněné výplně. Právě největší výhodou je to, že má výplně ze všech stran a dá se v ní být za jakéhokoliv počasí a máme i krásný kontakt s přírodou. Ať je deštivé, větrné nebo zimní počasí, můžete zde hezky posedět a vychutnat si například čerstvě upečenou bábovku s kávou nebo čajem. Co se týče konstrukce, ta je nejčastěji upevněná napevno. Konstrukce se nejčastěji skládá z hliníkových profilů, které splňují nejpřísnější požadavky na pevnost, dlouhou životnost a taky na údržbu, ale někdy je konstrukce i ze dřeva. Někdy i zimní zahrady bývají vybaveny vytápěním a tím právě nám umožňují posezení i v zimním období. Další výhodou je, že si můžete zimní zahradu užít i v nočních hodinách. Například do trámů, které se zde nacházejí, můžete zabudovat krásné bodové světla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the author