Jak skladovat dřevo na zahradě během zimy?

PR MA CZ 5_okt

I vy máte rádi zvuk praskajícího ohně, příjemnou atmosféru a pohodlí například při dobré knize? K podzimním a zimním měsícem toto doslova patří. Když šedivé dny či mrazivé, chceme se nejen ohřát, ale zároveň si užít tu příjemnou a útulnou atmosféru u krbu. Pokud máte doma krb či krb, určitě řešíte, kam se dřevem. Jak tedy skladovat dřevo na zahradě během chladných měsíců?

Hledáte místo, na kterém byste mohli spolehlivě a bez problémů uskladnit vaše dřevo? Správné uskladnění je skvělým způsobem k tomu, aby vám vaše dřevo během zimních měsíců nenavlhlo a neztratilo tak na své topné kvalitě. Proto je velmi důležité vědět, jak správně dřevo skladovat, abyste se vyhnuli jeho poškození.

Vaše dřevo bude v suchu

Ideálním řešením při uskladňování dřeva na zahradě jsou přístřešky na dřevo nebo dřevníky. Nabízejí místo, na kterém můžete spolehlivě skladovat dřevo během celého roku. Dřevník či přístřešek na dřevo by neměl chybět u žádného správného domácího hospodáře či kutila. Dřevo se vám nemusí povalovat po dvoře, zahradě či před domem, ale můžete ho mít pěkně uložené na jednom místě, připravené k používání kdykoliv budete potřebovat. Dřevník či dřevěný zahradní domek na dřevo vám zaručí, že dřevo nenasákne přílišnou vlhkostí, a tak bude dobře hořet. Zároveň, máte možnost vybrat si i dřevěný zahradní domek či dřevník s možností uzamykání. Tak si budete stoprocentně jisti, že vaše dřevo je nejen chráněny před navlhnutím a poškozením, ale i před odcizením – nebudeme si lhát, topné dřevo není zrovna nejlevnější záležitostí.

Chtěli byste si dřevník postavit sami? I to je jedno z řešení. V tomto případě byste si však měli předem nastudovat, co všechno je třeba vědět o stavbě přístřešku na dřevo.

Myslete na výběr, kvalitu i umístění

Při výběru dřevníku se zaměřte na několik podstatných faktorů. Prvním z nich je jeho samotná kvalita, abyste svému dřevu dopřáli pořádnou ochranu. Zaměřte se na prodejců dřevník a zahradních staveb, kteří zaručují kvalitní materiály a spolehlivé služby. Jedním z takových prodejců je i Můjaltán.cz, jehož zahradní stavby jsou vyráběny ze dřeva s vysokou hustotou. Tím je zaručena i jejich odolnost vůči náročným povětrnostním podmínkám a stejně i jejich trvanlivost a životnost. Dalším aspektem, na který byste měli myslet, je místo, na které svůj dřevník či dřevěný zahradní domek na dřevo umístíte. Měli byste ho postavit na takovém místě ve vaší zahradě, které je snadno a efektivně dostupné. Kdykoliv budete dřevo potřebovat, budete ho mít po ruce. V neposlední řadě je to i velikost, tvar a provedení dřevníku. V tomto případě svůj výběr přizpůsobte vašim požadavkům, objemu dřeva, které budete využívat ale i dispozicím zahrady, dvora či pozemku, na kterém dřevník či dřevěný zahradní domek na dřevo bude stát.

Pokud hledáte místo, na kterém byste mohli bezpečně a bez problémů skladovat dřevo, dřevník či dřevěný zahradní domek na dřevo do zahrady je pro vás tou správnou volbou. Vaše dřevo tak bude uloženo na jednom místě, chráněné před navlhnutím, poškozením či dokonce odcizením. Při výběru se zaměřte na kvalitu materiálů, aby vám váš dřevník či dřevěný zahradní domek sloužil dlouhodobě a spolehlivě a vy jste si mohli vychutnávat teplo krbu a útulnou atmosféru za zvuků praskajícího ohně.

About the author