Podle čeho vybírat nábytek

Jestliže se rozhodneme zakoupit si nový nábytek do svého domova, pak většinou musíme vše hodně dobře promyslet. Nábytek nepatří k vybavení, které měníme každý rok. Proto od něho budeme vyžadovat nejen, aby dokonale ladil s celým interiérem, ale také aby byl kvalitní a odolný. Jednou z nejdůležitějších součástí bytového vybavení jsou židle https://www.tmnabytek.cz/nabytek/zidle. Ty nacházejí své uplatnění v kuchyni, v jídelně, obývacím pokoji a v dalších místnostech.

  • U židle, která bude více využívaná, bude také důležitá její ergonomie a komfort při sezení.
  • Trochu náročnější je výběr židlí pro celou rodinu.

židle

Podle čeho se tedy při výběru židlí řídit?

Odborníci radí přizpůsobit výběr podle osoby s menší postavou. Vyšší člověk bude moci sedět na nižší židli celkem pohodlně. Naopak to ale bude problém. Pokud bychom si to měli popsat přesněji, pak výška sedací plochy má být o málo menší nežli délka nohy po koleno. Tvar sedadla může být rovný, ale více pohodlí přináší mírné zaoblení.

  • V moderně zařízených bytech se stále více objevují oblíbené barové židle. Ty jsou většinou určené pro krátkodobé sezení.
  • Barovou židli vybírejte v závislosti na výšce barového pultu.
  • Pro pohodlí při sezení by mělo být sedadlo barové židle nejméně o 20 cm nižší než deska barového pultu.

Jestliže hledáte kompromis mezi klasickou a barovou židlí, pak by vás mohla oslovit polovysoká židle. Ty nacházejí své místo u vyšších stolů barového typu. V současné době je nabídka židlí všech druhů, barev a designového zpracování natolik široká, že není problém vybrat si přesně podle svých představ.

Jakou barvu křesla? Je to jednoduché

O pohodlné sezení při relaxaci nebo sledování oblíbeného pořadu v televizi se postará křeslo. Jestliže si nechcete například z důvodu nedostatku prostoru pořizovat celou sedací soupravu, je možné si vybrat pouze jedno křeslo pro svou osobní potřebu. V tomto případě je vhodné vybírat barvu, která patří k univerzálním v ohledu na ostatní nábytek a zařízení. Ideální volbou je béžové křeslo https://www.tmnabytek.cz/nabytek/kresla/barva-calouneni/bezova. Béžová bude dokonale ladit k přírodním materiálům, keramice, sklu i kovovému nábytku.

  • Béžové křeslo si skvěle „sedne“ jak s pastelovými barvami, tak i s tmavě šedou, černou či bílou.
  • Tato barva je považována za symbol nadčasovosti, rovnováhy a klidu.

Dobrá zpráva – komody jsou zpět

Do našich domovů se postupně vrací jeden dříve velmi oblíbený prvek, kterým je komoda. Je to velice praktický nábytek, který splní hned několik požadavků. Nejen, že skýtá dostatek úložného prostoru, ale také může sloužit jako odkládací stolek nebo podstavec pod květináč. Komodu vybírejte podle toho, co do ní budete ukládat a v jaké místnosti bude instalována. Nejprve se tedy zaměříme na rozměr komody.

  • Vysokou, úzkou komodu s menší hloubkou budeme vybírat do méně prostorné místnosti. Tou mohou být předsíně nebo koupelny.
  • Robustnější komoda vynikne v ložnici či obývacím pokoji.

komoda

Policové nebo dvířkové?

Dalším parametrem bude typ komody. Komody mohou být vybavené policemi, zásuvkami nebo kombinací obou prvků.

Dvířkové komody

U těchto komod mohou být dvířka prosklená nebo neprůhledná. Záleží na tom, zda chcete, aby byl obsah viditelný nebo schovaný. Dvířka jsou většinou otočná, ale mohou být i posuvná. Posuvná dvířka jsou praktičtější pro menší prostory. Zásuvkové komody

Velice oblíbené jsou komody https://www.tmnabytek.cz/nabytek/komody, jejich zásuvky jsou řešené v různých velikostech. Například v dolní části jedná velká zásuvka a směrem vzhůru se zásuvky zmenšují a jejich počet přibývá. Vypadá to nejen velice esteticky a zajímavě, ale také je to praktické. V dolní části mohou být uložené věci, které nepotřebujete tak často a jsou rozměrnější (ložní povlečení, ručníky, osušky) a v horních zásuvkách budou k dispozici předměty, které patří k více frekventovaným (osobní prádlo, šperky, drobnosti).

  • Dokonalým doplňkem komody se může stát osvětlení, které podtrhne design tohoto nábytku a vytvoří krásnou atmosféru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the author